Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2008.09.09 g. 21:52

Komuna Otwock vs Gazeta Wyborcza czyli "Atom? dla Polski"


Komuna Otwock: co-2-tygodnie-show


13.09.2008 [sobota], godz. 18.00
Warszawa, Lubelska 30/32

 


wstęp wolny

 

 

 

 

 


Akcja "Gazety Wyborczej" "Atom dla Polski" wzbudziła w nas głębokie zaniepokojenie. Najpoczytniejszy polski dziennik rozpoczyna debatę na interesujący i dotyczący każdego temat. W zasadzie tak być powinno, ale w tytułowej tezie zabrakło znaku zapytania.
Chcemy chwilę porozmawiać o tym, jak powinna wyglądać medialna dyskusja na tego rodzaju tematy, oraz skonfrontować stare i nowe argumenty za/przeciw energetyce atomowej.

 


Jak zwykle w programie wieczoru:
AKCJA Komuny Otwock
oraz
DYSKUSJA, w której wezmą udział:
prof. dr hab. inż. Jerzy Wiktor Niewodniczański [Prezes Państwowej Agencji Atomistyki]
Rafał Zasuń [Gazeta Wyborcza]
Dariusz Szwed [Zieloni 2004]
Wojciech Kłosowski [działacz Zielonych]


--
KOMUNA OTWOCK: CO-2-TYGODNIE-SHOW
Komuna Otwock rozpoczęła w marcu 2008 nowy cykl wydarzeń w swej siedzibie przy ul. Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze.
Co-2-tygodnie prezentujemy multimedialne akcje teatralne i muzyczne, będące szybkimi komentarzami do aktualnych wydarzeń politycznych i artystycznych lub poświęcone ważnym datom, historycznym rocznicom i świętom, które – choć nie są naturalnym tworzywem teatralnym – dotykają każdego i w każdym budzą żywe zainteresowanie. Akcjom teatralnym towarzyszą wykłady i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, pokazy filmów, wystawy, pokazy slajdów.
Komuna Otwock: co-2-tygodnie-show to dynamiczne, otwarte forum dyskusyjne – na styku teatru/sztuki i publicystycznego komentarza teraźniejszości.
Do tej pory naszymi gośćmi byli m.in. Alina Cała, Agnieszka Grzybek, Kinga Dunin, Roman Kurkiewicz, Magda Mosiewicz, Piotr Najsztub, Adam Ostolski, Sławomir Sierakowski, Przemysław Wielgosz.

 

--
Projekt realizowany przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy.
Patronat: Aktivist, Feminoteka, Radio Kampus

Dodatkowe informacje: Grzegorz Laszuk + 501 283 421

--
Kolejne wydarzenia we wrześniu:
20 września, ok. g. 15.30 - na Pikniku Organizacji Pozarządowych na Krakowskim Przedmieściu Komuna Otwock zaprezentuje muzyczny super-projekt KO: KOSMOS1999.

 

20-21 września - kolejna wystawa i dyskusja z cyklu MOŻLIWA? NIEMOŻLIWA? demokracja - sztuka [w] demokracji, odc. 3.: WOLNOŚĆ. Zaproszone artystki: Pola Dwurnik i Aleksandra Polisiewicz.Towarzyszącą otwarciu wystawy dyskusji z udziałem artystki oraz filozofki Ewy Majewskiej poprowadzi kurator cyklu Krzysztof Żwirblis.
Otwarcie wystawy + dyskusja - 20 września, g. 18.

 

27 września - Domówka'08
Po raz drugi zapraszamy na imprezę, która ma służyć integracji artystów działających w kamienicy przy Lubelskiej 30/32 oraz zaprezentowaniu ich działań mieszkańcom Warszawy. W zeszłym roku Domówka była elementem oswajania przez Komunę Otwock nowej siedziby, tym razem chcemy m.in. przywitać naszych nowych sąsiadów ze Stowarzyszenia Twórców Sztuk Wszelkich [STSW], które od sierpnia zajmuje Przestrzeń nad nami.
Na Domówkę'08 zapraszają:
Komuna Otwock, Pracownia Wschodnia, STSW, Studium Teatralne, Scena Lubelska 30/32, Pracownie Twórcze Lubelska 30/32.
W programie m.in. koncerty, pokazy filmowe, akcje teatralne, instalacje wideo, zwiedzanie pracowni artystycznych.

 

28 września - Dworzec Wschodni - zburzyć? umyć? pomalować? czyli niechciane dziedzictwo modernizmu.
Projekt, którego tematem będzie Dworzec Wschodni i szerzej, rola architektury modernizmu w przestrzeni Warszawy, obejmuje m.in. realizację filmu nt. Dworca autorstwa Dominiki Dzido, Marty Dzido i Aleksandry Panisko, dyskusję o architekturze modernizmu z udziałem m.in. Grzegorza Piątka, Pawła Giergonia i Oli Wasilkowskiej {prowadzenie:  Cezary Polak, "Dziennik"], instalacje artystyczne Karoliny Breguły i Patrycji Petryk oraz koncert grupy Przepraszam.




-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy